Ture & events
Vi tager i uge 7 afsted på skitur til det fantastiske Neukirchen i Østrig, hvor du, uanset om du er begynder eller øvet, har mulighed for at blive udfordret og overskride grænser.
Vi tager i uge 7 af sted på skitur til det fantastiske Neukirchen i Østrig, hvor du, uanset om du er begynder eller øvet, har mulighed for at blive udfordret og overskride grænser.
Vi kører med bus til Østrig og står på ski hele ugen. Herudover har du mulighed for at prøve verdens længste oplyste kælkebakke på hele 14 km.
Prisen inkluderer ophold på hotel med morgenmad og aftensmad, liftkort, hjelm- og skileje. Det er et krav, at du bruger hjelm, når du står på ski på turen.
Sidste tilmelding er d. 8. oktober 2022. Der er begrænsede pladser, så du skal være hurtig til at tilmelde dig.
Når turen er udsolgt, vil der være mulighed for at komme på venteliste, men vi kan ikke love, at der bliver plads.
Pris: 4200 kr. (1000 kr. i depositum betales ved tilmelding)
Underviser: Thomas Poulsen m.fl.
Sted: Parkeringspladsen ved Parkskolen/Energipark
Tidspunkt: Fredag d. 10. februar – torsdag d. 16. februar (vinterferien) år 2023